Trauksme
Pazīstams stāvoklis, kas tomēr nav vēlams un gaidīts viesis. Tāpēc dalos ar iespējamiem risinājumiem!
Trauksmes stāvokli izraisa kaut kas, ko visbiežāk no sevis slēpjam ar attieksmi, “man viss ir kārtībā”, bet zamapziņas dzīlēs tomēr mīt tas, kas neļauj funkcionēt par visiem 100%.
Trauksme ir ierobežojoša. Tā ierobežo kustību, izvēles brīvību, iespēju būt pašam un piepildīt savas vēlmes un sapņus. Kāpēc tas tā notiek? Šķiet neloģiski?
Savā darbā ar RTT esmu atklājusi, ka viss, kas ar mums notiek, prātam šķiet labs, visbiežāk tā sargāšana. Paskaidrošu. Ja prāts kādā brīdī ir saņēmis signālu, man ir bīstami būs skaļai, vai man ir bīstami ģimenes strīdi, vai man ir bīstami būt pašai, tad prāts izdarīs visu, lai Tevi aizvirzītu prom no visām “bīstamajām” situācijām. Piemēram, neļaus Tev uzstāties publikas priekšā vai liks izdarīt visu, lai ģimenē nebūtu strīdu, pat ja tas nozīmēs gadu desmitus noklušēšanas.
Diemžēl šī sargāšana ar gadiem iet tikai plašumā. Ja reiz esi braukusi ar mašīnu un cietusi mazā avārijā, tad no sākuma, Tu izvairīsies no automašīnas vadīšanas, tad došanās pa konkrēto ielu, tad Tavs prāts izvairīsies jau no visa kvartāla u.t.t. u.tjpr.
Protams, ne visiem un ne vienmēr ir tieši šāds scenārijs, citi pārvar bailes un pēc laika adaptējas jaunajai normalitātei.
Ko tad lai iesāk?
Pirmkārt, noderēs darbs ar speciālistu, kas var palīdzēt šo traumu atšķetināt. Saprast, kas īsti notika, ko Tu Tajā brīdī juti, domāji, kādus secinājumus izdarīji. Pārskatīt notikumus ar mērķi atbrīvoties no emocijām un domām, kas piesaistīti notikumam.
Otrkārt, meklēt savus instrumentus, kas palīdz trauksmes stāvokļos.
Tie var būt:
-elpošanas prakses
-vingrošana, joga, kustība
-masāža, pieskāriens, akupunktūra, akupresūra
-afirmācijas, visualizācija
-EFT
-aromterapija
-meditācija
-pieskāriens dabīgiem materiāliem, kristāliem, raupjam audumam u.t.t.
-apzinātības prakses
-prakse aprakstīt savā prātā kādu priekšmetu ,vai uzskatīt, piemēram, visu, kas sākas ar burtu A telpā
Ja mēs runājam par tādiem instrumentiem kā elpošana, meditācija, tad šīs prakses ir būtiski veikt tieši tajā brīdī, kad esam miera stāvoklī, turklāt praktizēt katru dienu, lai ķermenis izveido savu atmiņu par patīkamajām, mierīgajām sajūtām un mums tās kļūst vieglāk pieejamas!
Panikas, trauksmes brīdī var būt grūti atcerēties par visu labo, kas mums palīdz, tāpēc viens labs ieteikums ir izveidot krīzes kartītes uz kurām uzraksta visus panēmienus, kas palīdz, afrimācijas un atgādinājumus, ka realitātē viss ir kārtībā.
Atceries, ka trauksmes stāvoklis ir nopietns un risināms. Cilvēks nav uzbūvēts tam, lai visu laiku atrastos traukmē. Tas izsmeļ ķermeņa rezerves, samazina imunitāti, ietekmē loģisko domāšanu, tāpēc atrodi laiku sev un meklē savus risinājumu!
Trauksmi atceras,
Anna Melbārde
www.annasdabasterapija.lv
Nav komentāru
Komentēt
Jaunākie ieraksti
-
Ilūzijas
1. apr. 2021 -
Trauksme
7. mar. 2021 -
Ēteriskās eļļas un to iedarbība uz sajūtu pasauli
13. feb. 2021 -
Jauns rezultāts< = >Jaunas domas
12. nov. 2020 -
Vai citiem teiktu vārdus, ko saki sev domās?
12. nov. 2020 -
Kā lai sāk meditēt?
28. okt. 2020 -
Ēteriskā eļļa telpā
19. okt. 2020